درباره دانمارک

پادشاهی دانمارک کوچکترین کشور منطقه اسکاندیناوی در قاره اروپا است که از آن به عنوان پل ارتباطی کشورهای این منطقه و آلمان یاد می شود.پایتخت کشور دانمارک شهر کپنهاک بزرگترین شهر این کشور است. دانمارک متشکل از شبه جزیره «ژوتلند» و بیش از 400 جزیره است که تنها 25 درصد آنها قابل سکونت هستند. جزیره گرینلند در اقیانوس منجمد شمالی و جزایر فارو نیز جزو قلمروهای برون‌مرزی و خودگردان این کشور به حساب می‌آیند.

خدمات پذیرش تحصیلی دانمارک

مدارک مورد نیاز

کشور دانمارک را بیشتر بشناسیم

کشور دانمارک کشوری آرام و دیدنی با جاذبه های طبیعی و فرهنگی زیاد و هم چنین از امکانات تحصیلی خوبی برخوردار است و یکی از مرفه‌ترین کشورهای اروپا به شمار می‌رود و از نظر اقتصادی و اجتماعی و کیفیت زندگی در سطح بالایی قرار دارد. کشوری کوچک و مرفه در منطقه اسکاندیناوی است که با آلمان از طریق خشکی هم مرز است و با سوئد و نروژ هم مرز مشترک دریایی دارد. در سال ۲۰۰۶ محققی از دانشگاه لیستر بریتانیا، با بررسی داده‌های اقتصادی و اجتماعی، لقب شادترین مردم جهان را به دانمارکی‌ها اختصاص داد که همین موضوع افراد زیادی را ترغیب به مهاجرت به کشور دانمارک کرده است. هر چند میزان مالیات در دانمارک بالا است، ولی به همان نسبت مردم این کشور از خدمات بهداشتی و پزشکی و اجتماعی زیادی برخوردار هستند.  پایتخت دانمارک، کپنهاک است که نزدیک ۲ میلیون نفر جمعیت دارد و از نظر مجله Monocle، یکی از بهترین شهرهای جهان از لحاظ کیفیت زندگی محسوب می‌شود.

اب و هوای دانمارک

درباره کشور دانمارک کمی بیشتر بدانیم

اسکاندیناوی منطقه ای است با ویژگی های خاص تاریخی و فرهنگی در شمال اروپا و شامل قلمرو های اصلی سوئد، نروژ، دانمارک و قسمت شمالی فنلاند می باشد. نژاد مردم این کشورها به وایکینگ ها می رسد.

اطلاعات کلی کشور دانمارک

پایتخت کشور دانمارک، کپنهاگ است. این کشور، کوچکترین کشور در این منطقه است. این کشور زمین های حاصلخیزی دارد و این موضوع باعث شده تا به یکی از صادرکنندگان محصولات کشاورزی، عمدتا گندم، سیب زمینی، سیب، گلابی و آلو تبدیل بشود. این کشور همچنین از صادر کنندگان بزرگ محصولات لبنی، گوشت و تخم مرغ است. هم چنین مناطق دشت مانند و زمین های پست شبه جزیره یولن قرار دارد. کشور دانمارک از چندین جزیره در دریای بالتیک تشکیل شده است که به عنوان بزرگ ترین جزیره ها می توان به شیلند و فون اشاره کرد؛ کپنهاگ نیز در جزیره شیلند واقع شده است. با استفاده از تور اروپا و تور دانمارک می توانید سفری خاطره انگیز به این کشور زیبا داشته باشید.

جمعیت و زبان کشور دانمارک

درباره جمعیت دانمارک باید بدانید که ۵ میلیون و ۵۸۰ هزار نفر است، که پایتخت آن یعنی کپنهاگ ۲۰ درصد این کشور را شامل می شود. زبان رسمی این کشور کوچک دانمارکی است و زبان های آلمانی، فاروئی و گرینلندی و نیز به عنوان زبان های محلی این کشور به رسمیت شناخته می شوند.

پرچم دانمارک

پرچم ملی کشور دانمارک، مستطیل قرمز رنگ است که صلیبی سفید رنگ بر روی آن جای گرفته است. پرچم کشورهای دیگری از جمله نروژ، سوئد، فنلاند و ایسلند شباهت های زیادی به پرچم کشور دانمارک دارند و شواهد نشان می دهد که از یک پرچم منشعب شده اند. بنابر افسانه های کشور دانمارک، اولین پرچم از سمت آسمان بر روی زمین نازل شده است. این افسانه بر می گردد به زمانی که شاه والدمار دوم دانمارک در نبرد ریوال با ارتش استونی در تنگنای بدی قرار گرفته بود. در آن بدلیل این که زمان شکست ارتش کشور دانمارک قطعی بود بزرگان دانمارکی دور تپه ای جمع شدند و شروع به دعا کردند. در همین زمان بود که ابرها کنار رفتند و از آسمان پارچه سرخی که روی آن نشانه صلیب سفیدی نقش بسته بود به زیر افتاد. این علامت باعث تجدید قوا و دادن روحیه به دانمارکی ها شد و آنها طی عملیاتی دوباره به ارتش استونی حمله کردند و توانستند سرزمین استونی را تصرف کنند.

آب و هوای دانمارک

با وجود موقعیت شمالی این کشور، تغییرات آب و هوایی شدید نیست. این کشور آب و هوایی معتدل دارد و این آب وهوا به دلیل وزش بادهای غربی و دریاهایی است که تقریبا این کشور را به طور کامل احاطه کرده اند. ژانویه سردترین ماه سال است و گرمترین ماه سال نیز ماه اوت می باشد. اگرچه در ماه ژوئیه شاهد گرمترین شبهای تابستان هستیم.هم چنین اختلاف زیادی در دمای شبانه و روزانه وجود ندارد ولی بادهای ناگهانی و تغییر مسیر باد می تواند سبب تغییر سریع دما و آب و هوا گردد. بر شدت بادها در زمستان افزوده می شود.

غذا معروف دانمارکی

غذاهای معروف دانمارکی

درباره دانمارک باید بدانید که این کشور به دلیل شرایط جغرافیایی خود از آن جمله کشورهایی است که آفتاب کمی دارد. آداب و رسوم خاصی در این کشور حاکم است. در دانمارک خوردن صبحانه بیرون از منزل عادتی رایج نیست مگر اینکه مسافر باشید و در هتل اقامت داشته باشید؛ در غیر این صورت وعده ای به اسم صبحانه برای سرو کردن وجود ندارد. در بیشتر کشورهای اسکاندیناوی و از جمله کشور دانمارک، وعده ناهار به صورت بشقاب غذاهای دریایی تهیه می شود. ماهی ها از هر نوعی مخصوصا ماهی سالمون، ماهی سفیدی به اسم کد به شکل بخارپز، آب پز یا درون فر طرفداران زیادی دارد، لابستر دانمارکی و میگو هم در این لیست غذایی دیده می شود که در کنار سبزی های آب پز سرو می شود. بیشتر مردم در کشور دانمارک برای وعده های ناهار در خانه های خود حضور ندارند و برای همین غذای خود را به صورت پک شده به محل کار یا محل درس خواندن می برند. به همین دلیل سعی می کنند در وعده شام همگی در کنار یکدیگر حاضر می شوند و ترجیح شان برای برگزاری میهمانی و خوردن یک وعده غذای دانمارکی در شب است. سبک غذای مردم دانمارکی به عنوان یک سبک غذایی خاص در قاره اروپا مرسوم است که طرفداران خاص خود را دارد. در واقع این سبک غذایی توسط روستاییان این کشور و بر اساس محصولات بومی و سنتی در دسترس آن ها شکل گرفته است. غذاهای اصلی و گرم در این سبک غذایی عمدتا براساس محصولات پروتئینی و انواع گوشت قرمز و سفید تهیه می شود. به طورکلی ادویه های مورد استفاده در این سبک غذایی، نتیجه ی واردات است؛ ادویه هایی مثل فلفل سیاه، دارچین، جوز و هل که در غذا ها از آن ها استفاده می شود.

چند نمونه از غذاهای معروف این کشور شامل غذاهای زیر می شود : اسمور برود، پولسر، کارتوفلر، وینر برود، توت قرمز با خامه، ریسالاماند و… هم چنین لازم به ذکر است که در کشور دانمارک کارخانه های لبنیاتی و تولید پنیر وجود دارد، که پنیرهای معتبر خود را در سرتاسر جهان تولید می کنند که از معروف ترین مهم ترین آن ها بلوچی، دانبو و هاوارتی است. با استفاده از تور اروپا و تور دانمارک می توانید سفری خاطره انگیز به این کشور زیبا با غذاهای لذیذ آن داشته باشید.

مردم کشور دانمارک

بیشتر مردم ساکن در این کشور اسکاندیناویایی هستند و با مردم نروژ و سوئد به گونه ای خویشاوند می باشند. اسکاندیناویایی ها از نژاد وایکینگ ها هستند و شاخه ای از تبار ژرمن محسوب می شوند. حدود ۸ درصد مردم این کشور، مهاجرانی هستند که از خاورمیانه و کشورهای جنوب آسیا به دانمارک مهاجرت کرده اند. طبق تحقیقات انجام شده تحت نظر یونسکو مردم دانمارک بعد از مردم نروژ لقب خوشبخت ترین و شاد ترین مردم روی زمین را به خود اختصاص داده اند ولی در چندین سال اخیر در مقام اول رضایتمندی از زندگی قرار گرفته اند. نکته قابل توجه این است که تحصیل کردن در دانمارک رایگان و برای کودکان ۷ تا ۱۶ ساله (که شامل دوره های ابتدایی و سیکل اول متوسطه می شود) اجباری می باشد.

فرهنگ مردم دانمارک

درباره دانمارک باید بدانید که پارلمان دانمارک در سال ۲۰۱۲ به ازدواج همجنس گرایان رای مثبت داد. از ویژگی های مهم روش زندگی در کشور دانمارک می توان به برابری اجتماعی، وقت شناسی و میانه روی اشاره نمود. در جهان، دانمارک از آن جمله کشور ها است که بالاترین تعداد عضویت در جمعیت ها و انجمن ها را به خود اختصاص داده است. ورزش های موردعلاقه در این کشور شامل فوتبال، قایقرانی، اتومبیل رانی، بدمینتون، هندبال، ژیمناستیک و می باشد.

مکان های دیدنی کشور دانمارک

دانمارک به عنوان قلب تاریخی و کهن امپراتوری وایکینگ ها و یکی از جواهرات قاره اروپا به شمار می رود. در انتها شما را با چند شهر مقصد گردشگری در کشور دانمارک آشنا می کنیم :

 • ریبه (قدیمی ترین شهر دانمارک، واقع در یوتلند)
 • جیللژ ( واقع در شمالی ترین نقطه دانمارک)
 • هلسینگور( محل قرارگرفتن یکی از مشهورترین قلعه های جهان)
 • راسکیله
 • آلبورگ
 • اسکاگن (اصلی ترین بندر ماهیگیری این کشور)
 • برنهلم ( یکی از جزایر)
 • و…

تحصیلات دانشگاهی در دانمارک

تحصیلات پیش دانشگاهی در کشور دانمارک 

در ابتدای بحث تحصیل در کشور دانمارک به تحصیلات پیش دانشگاهی اشاره می کنیم در کشور دانمارک قبل از ورود به دبستان، مهد کودک است که البته اجباری نیست. دوره ابتدایی در مدارس فلکسکول ده سال طول میکشد . برای آن دسته از دانش آموزان که در پایان کلاس ۹ توانایی ورود به دبیرستان را دارند ،ادامه تحصیل در دانمارک در کلاس ۱۰ اجباری نیست. دوران دبیرستان ۳ ساله استد در این مدت دانش آموزان چندین امتحان نهایی (جی آی) می گذرانند که البته از سال اول برای آن دسته از دروسی که اهمیت کمتری دارند آغاز می شود. تحصیل در کشور دانمارک قبل از ورود به دانشگاه به گونه ایست که دانش آموزان ۱۲ یا ۱۳ سال تحصیل می کنند و با موفقیت در امتحانات نهایی، دیپلم دبیرستان دانمارکی را می گیرند.

تحصیلات دانشگاهی در دانمارک 

نخستین شرط برای تحصیل در کشور دانمارک، داشتن دیپلم دبیرستان و  ورود به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در اروپا بالاخص دانمارک است.

ثبت نام در نظام آموزش عالی دانمارک به دو سهمیه گروه ۱ و ۲ تقسیم می شود. داوطلب می تواند نام خود را همزمان در هر دو گروه سهمیه ثبت کند. اکثر دوره های تحصیلی در دانمارک شرایط ویژه ای برای پذیرش دانشجو دارند. تعیین حداقل معدل در دیپلم دبیرستان نخستین شرط است.

شرایط استفاده از سهمیه گروه 1 : افراد در خصوص تحصیل در کشور دانمارک با داشتن معدل مناسب و نمرات خوب در دروس ریاضیات، فیزیک، شیمی، ادبیات دانمارکی، و دو زبان خارجی، می توانند از سهمیه گروه ۱ استفاده کنند.

شرایط استفاده از سهمیه گروه  2 : سهمیه این گروه، متعلق به داوطلبانی است که با در نظر گرفتن تجربه حرفه ای، بدون داشتن دیپلم دبیرستان، طبق ضوابط خاصی به تحصیل در رشته انتخابی خود می پردازند. همچنین افرادی هم هستند که در سایر رشته ها مانند فنی و حرفه ای که با گذراندن امتحان و داشتن نمره ۷ در دروس ریاضی، فیزیک و شیمی می توانند وارد دانشگاه شوند.

هر داوطلب در کشور دانمارک می تواند حداکثر در ۸ رشته نام نویسی کند، اما فقط در یک رشته پذیرفته می شود. سپس دانشجویان در یکی از دانشگاه ها و مدارس عالی حرفه ای، از جمله مدرسه های عالی بازرگانان، مراکز پژوهشی مهندسی، مدرسه های معماری و غیره مشغول به تحصیل می شوند.

تحصیلات در کشور دانمارک

دوره های تحصیلی در کشور دانمارک

 • تکنسین و تحصیل

دوره های حرفه ای و با پسوند رشته های مورد نظر هستند که پس از یک سال و نیم تحصیل فشرده بعلاوه دوره کارآموزی در کالج ها و مدارس عالی حرفه ای گذرانده میشوند.

 • تحصیل در کشور دانمارک در سطح آکادمیک

تحصیل در سطح آکادمیک همان لیسانس است شامل سه تا چهار سال تحصیل تمام وقت در دانشگاه ها می باشد.

 • تحصیل در کشور دانمارک در مقطع فوق لیسانس

شامل دو سال یا بیشتر تحصیل تمام وقت است. این دوره امتحان ورودی ندارد و فقط با توجه به نمرات دوره آکادمیک و اظهار نظر معرف ها دانشجو می پذیرد. دانشجو پس از گذراندن سه نیم سال و حضور در کلاس درس و موفقیت در امتحانات، پژوهشی را در نیم سال چهارم (در بعضی دانشگاهها از آغاز نیم سال سوم) انتخاب و پس از دفاع موفقیت آمیز از آن موفق به دریافت مدرک فوق لیسانس می شوند.

در بعضی از رشته ها (معماری و دامپزشکی) این دوره ۵ یا ۶ ساله است که با دیپلم دبیرستان آغاز می شود.

 • تحصیل در کشور دانمارک در مقطع Phd

برای ورود به این دوره مدرک مستر از دانشگاههای دانمارک یا معادل آن از کشورهای دیگر الزامی است. در این دوره زبان دانمارکی اجباری نیست و دانشجو می تواند به زبان انگلیسی دوره را طی کند.

برای مقطع Phd در کشور دانمارک، دانشجو باید دروس تعیین شده و پژوهش جامعی را که با نوشتن پایان نامه و دفاع از آن همراه است با موفقیت بگذراند. طول متوسط دوره دکترا در دانشگاههای دانمارک ۴ سال است.

به مشاوره نیاز دارید ؟

درخواست مشاوره دهید تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشاوران ما با شما تماس بگیرند.